Fogászati hírek
Milyen időközönként érdemes fogkőeltávolítást végezni?
Azon kívül, hogy a legtöbben általában érzik, ha fogkőréteg rakódik le a fogaikra, ennél bővebb információval csak kevesen rendelkeznek. A fogkő tulajdonképpen kikristályosodott ételmaradék, lepedék. Színárnyalatai változatosak: fehértől a sárgáig, barnától a feketéig terjedhetnek. Általában a fogíny szélénél alakul ki, de a fogínyen kívül is felbukkanhat. A legfőbb probléma, hogy nagymértékben hozzájárul a fogínygyulladáshoz.
Mi az a panoráma röntgen és mikor szükséges?
A panoráma röntgen segítségével feltárásra kerül, hogy a fogászati megbetegedés okozhat-e más szervi elváltozást. Nagyon gyakori, hogy az állcsontokban, szájüregben lappangó gyulladásos megbetegedések más szervekben is panaszokat okoznak.
A porcelán koronák típusai avagy miből készüljön a fogpótlás?
Ha fogpótlásra van szükség, érdemes átgondolni milyen anyagból készüljön a korona vagy híd. A fogak pótlása ma már többféle technológia segítségével történhet, az esztétikus fogpótlások mégis leggyakrabban cirkónium vagy fém vázból készülnek.
Mit tegyek, ha visszahúzódott az ínyem?
Ha az alábbiak valamelyikét tapasztalja magán, lehetséges, hogy az ínyvisszahúzódás másnéven ínyrecesszió problémájával küzd.
Tévhitek a fogszabályozásban
Ha a fogszabályozásra gondolunk, sok elrettentő dolog jut eszünkbe, pedig ezek egy része nem is igaz.
Koronavírus tájékoztató
Tisztelt Páciensek!
Rendelőink a 469/2021. (VIII. 6.) Korm. rendelet (a tervezhető fogászati ellátások, a rehabilitációs ellátások, valamint a tervezhető invazív beavatkozások veszélyhelyzeti rendjéről) alapján biztosítják a fogászati ellátást.
Fogszabályozás láthatatlan sínekkel
Ma már lehetőségünk van bizonyos fogászati rendellenességeket láthatatlan fogszabályozó készülékkel helyreállítani. Miközben a speciális, átlátszó, kényelmes műanyag sínek segítik a fogak mozgatását, viselőjük nyugodtan mosolyoghat. Magánrendelőinkben a Clear Aligner termékeket használunk.
Mire kell figyelni gyökérkezelt fog esetében?
Gyökérkezelésre akkor van szükség, ha fog belső részében található kamrában (pulpa) valamely oknál fogva elszaporodnak a baktériumok, így gyulladás alakul ki. Ekkor ki kell tisztítani a fog üregrendszerét és gyökereit, majd ideiglenes, végül pedig végleges gyökértöméssel lezárni a megnyitott fogat.
Gyakori kérdések fogorvosi kezelések után
A fogászati kezelések után mindannyiunkban felmerülnek különböző kérdések, ezekre ad most választ dr. Jenei András a Jenei Fogászat tulajdonosa.
Átadták a fogászati ügyelet új helyszínét Érd központjában
Az érdi fogászati ügyelet új helyszínének ünnepélyes átadására május 6-án került sor, ahol Érd Megyei Jogú Város polgármestere, Dr. Csőzik László és dr. Jenei András, a Jenei Fogászat tulajdonosa együtt adták át a lakosság számára a Felső utca 8. szám alatt működő, az ügyeleti ellátást biztosító új rendelőt.
Hétvégi ügyelet Érden, a Felső utca 8. szám alatti rendelőben
Az Érd, Budai út 3. szám alatti rendelőben működő fogászati ügyelet 2021. május 1-jétől a Felső utca 8. szám alatti Jenei Fogászati rendelőben várja a pácienseket változatlan rendelési idővel.
ATV adás 8. rész: A fix fogpótlásokról
Bár a korábbi epizódokban esett szó a foghiányt kiváltó eljárásokról, a sorozat 8. epizódja most részletesen foglalkozik a fix fogpótlás alkalmazásának lehetőségeiről.
ATV adás 7. rész: A fogpótlásokról
Szomorú ugyan, de előfordul: bizonyos esetekben meg kell válunk 1-1 fogunktól. De csüggedésre semmi ok, a mai technológiai színvonal mellett esztétikus és funkciójában is tökéletes megoldások léteznek elvesztett fogaink pótlására.
ATV adás 6. rész: A gyermekfogászatról
Bár a gyermekfogászat feladatai nagyjából megegyeznek a felnőtt ellátással, az instruálás és az egészségtudatos életmódra történő nevelés nagy szerepet játszik a gyermekeket ellátó fogorvos kollégák munkájában.
Ajándékcsomagok üllői iskolásoknak
Az üllői gyermekfogászat munkatársai ma látogatást tettek az Árpád Fejedelem Általános Iskolában, hogy egy szép és tartalmas ajándékcsomaggal jutalmazzák meg az alsó és felső tagozaton a legjobb szájhigiénéjű osztályokat.
ATV adás a gyermekek fogápolásáról
Gyermekfogászati tudnivalók
ATV adás a fogeltávolításról
Sorozatunk 4. epizódjában igyekszünk eloszlatni minden téves hiedelmet a foghúzásokkal kapcsolatban.
ATV adás a szájhigiénéről
Fontos tudnivalók szájunk egészségének alapjairól
ATV adás 1. rész: A rendszeres fogászati szűrővizsgálatok fontossága
Az ATV Életre Fel! című műsor egészségügyi rovatának vendége Dr. Jenei András, a Jenei Fogászat főorvosa, ügyvezetője. Az első adásból megtudhatjuk, hogy miért is fontos rendszeres fogászati szűrővizsgálatokon részt venni.
Otthoni fogfehérítés kontra professzionális módszerek
Az alapvető tévhit, miszerint a fogfehérítés káros mellékhatásokkal jár, már egy ideje megdőlni látszik. Mára kísérletekkel és klinikai vizsgálatokkal alátámasztott tény: ha szakmai szabályokat maradéktalanul betartják, nincs káros mellékhatása a fehérítésnek.
Hogyan válasszunk fogkefét?
Az üzletek polcain rengeteg fogkefe választék áll rendelkezésre, de milyen is a jó fogkefe? Mire kell figyelni vásárláskor? A fogkefe legfontosabb feladata, hogy elérje és hatékonyan tisztítsa a fogsor lehető legnagyobb részét.
ATV adás a fogászati vizsgálatokról
Tények és tévhitek a fogászati vizsgálatokról
Oszd meg
Csatlakozz te is a Jenei fogászathoz